2002 Yapımına Ait Olan Bir Savaş Filmi Piyanist

2002 Yapımına Ait Olan Bir Savaş Filmi Piyanist

2002 Yapımına Ait Olan Bir Savaş Filmi: Piyanist

2002 yılında yapımı gerçekleştirilmiş olan Piyanist isimli film savaş ve dram türleri içerisinde yer alan, 2 saat 30 dakika boyunca süren bir filmdir. Piyanist’in orijinal ismi ise “The Pianist” olarak geçmektedir. Uzun bir metraja sahip olan Piyanist, savaş konusunu işleyen bir filmdir. Filmin yönetmenliğin ise Roman Polanski üstleniyor. Filmde mekan olarak ise Fransa, Birleşik Krallık, Polonya ve Almanya yerleri görev görmektedir. Filmin seyirci ile kavuşup, vizyona giriş yapma tarihi ise 28 Şubat 2003 tarihidir. Piyanist ya da The Pianist isimli film, Piyanist adlı kitaptan esinlenerek çekilmiş olan bir filmdir. Adrien Brody, Thomas Kretschmann, Emilia Fox, Frank Finlay gibi oyuncuların yer aldığı dev kadroda birçok isim yer almaktadır.

Piyanist Filminde Ele Alınan Konu Nedir

Piyanist filminin konusu Piyanist isimli bir kitaptan uyarlanmıştır. Kitap ise piyanist olan Wladyslaw Szpilman’ın anılarını anlatmış olduğu bir kitaptır. Nazi işgalinin altında olan Polonya ülkesinde yaşamanın oldukça imkansız olduğu bir dönemde, bir şekilde başararak esir kampına gönderilenler arasından kurtulan ünlü bir piyanistin Varşova’da kenar mahallesinde hayatta kalma, yaşamını sürdürme mücadelesine odaklanır. Varşova’da ise kıtlık, yoksulluk, kuraklık ve oldukça ağır aşağılanmalara maruz kalan bir semttir. Tüm bunlara rağmen piyanist burada kalmaya kararlı olacaktır. Gün geldiğinde oradan kaçarak, günün yeniden doğduğu haberlerinde ışıklar Piyanist için tekrardan yanacaktır.

Piyanist Filmi Hangi Platform Üzerinden İzlenebilir

Piyanist filmi, Netflix platformunda yer alan ve bu platformunda varlığını sürdürmekte olan bir filmdir. Bu filmi platform üzerinden izlemek için ise platforma ait bir üyelik veya abonelik işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu abonelik işlemi ise birkaç adımda gerçekleştirilen ve gerçekleştirme esnasında bir ücret talep edilen bir işlemdir. Ücret için ise birkaç seçenek bulunmaktadır. Üye olunduktan sonra filme platform üzerinden erişim sağlanabilir. Bir diğer alternatif olan internet sayfaları da varlığını korumaktadır. Netflix film ve dizilerinin yer almakta olduğu bazı internet sayfaları vardır. Bu sayfalara ise arama motoru üzerinden netflix izle ya da netflix film izle gibi arama etiketleri ile ulaşım sağlanabilir

Genel Kültür