Anime Türleri Nelerdir

Anime Türleri Nelerdir

Animelerin Yaş Kitlesi

Animeler günümüzde çok fazla izlenen ve sevilen çizgi romanlar arasındadır. Her yaşa ve kitleye hitap etmesi açısından oldukça beğenilir. Anime önerileri arasında kitle oldukça önemlidir. Animeler konuları ve yaş kitlesi itibariyle çok fazla çeşitlilik gösterir. Bunlar:

  • Kodomo: Animasyon türleri arasında bulunan Kodomo, genel olarak yaşça küçük olan çocuklara hitap eder ve kısa kısa skeçlerden oluşur. Kodomo, çocuklara doğruluğu anlatmayı amaçlar.
  • Chibi: Chibi, küçük çocuklar için oluşturulur ve komedi türünde karşımıza çıkar. Televizyon serilerinin sonunda bulunur.
  • Shounen: Bu anime türünde komedi ve dövüş sahneleri kullanılır ve daha çok gençlere hitap etmektedir. Shounen animelerinde genellikle erkek karakterler bulunur.
  • Shoujo: Bu anime türü genellikle 10 ve 18 yaş arasındaki genç kızlar için hazırlanır. Konu olarak romantik ve duygusal olaylar bulunur. Animede bulunan karakter genel olarak kızlardan oluşur.
  • Ecchi: Bu anime türünde çıplaklık ve komedi ön plandadır.
  • Seinen: Bu anime türünde erotizm ön plandadır ve 18-30 yaş arasındaki erkeklere yönelik hazırlanır.
  • Harem: Bu anime türünde tek bir erkeğin etrafında birçok kadın bulunur. Konu olarak harem hayatını ele alır.
  • Hental: Bu anime türünde cinsellik ön plandadır.

Animeler, konu bakımından her yaş kitlesine hitap edecek çeşitliliğe sahiptir. Japon anime türlerine uyarlanan manhwa da bulunur. Manhwa önerileri arasında çok sevilen seriler de dizi veya film olarak uyarlanır. Manhwa uyarlanmadan önce hitap ettiği kitle ve konu belirlenir ve anime olarak karşımıza çıkar.

Animelerde Yer Alan Konular Nelerdir?

Animelerde her yaş kitlesine hitap eden konular bulunmaktadır. Hitap ettiği kitlelerin izleyeceği Animelerin hepsinin ayrı bir adı bulunur. Özellikle çocuklar için daha çok eğitici, öğretici ve eğlenceli animeler yapılır. Genç kızlar için daha çok romantik, duygusal ve aşk konularının bulunduğu animeler vardır. Genç erkekler için komedi, dövüş sahneleri bulunur ve oldukça dikkat çeker.

Animelerde bunun yanında bilimkurgu ve olağanüstü varlıkların konu olduğu hikâyeler de bulunmaktadır. Her yaşa hitap eden bu anime türlerini izleyecek kişi ilgi alanına göre seçimlerini yapar.

Genel Kültür