Ayakkabı Çeşitlerine Göre Boyama Nasıl Yapılır

Ayakkabı Çeşitlerine Göre Boyama Nasıl Yapılır

Ayakkabı Çeşitlerine Göre Boyama Nasıl Yapılır?

Ayakkabı bir insanın kullanabileceği belki de en çok yıpranan ürün grupları arasında yer almaktadır. Bu anlamda yerle temasının sürekli olması oldukça önemli bir etkendir. Diğer taraftan sürekli olarak ağırlık altında olması ayakkabıları en çok yıpratan diğer bir sebep olarak ifade edilebilir. Yıpranan ayakkabıların dış mekân koşullarındaki en önemli göstergesi boyasının veya kumaş özelliğinin değişmesidir. Burada ayakkabı boyama ile ilgili önemli detaylar söz konusudur. Bu detaylarla birlikte doğru ayakkabı bakımı hususunda bilgi edinmek mümkün hale gelmektedir. Erkek ev terliği veya kadın ev terliği dışında kalan dış mekân ürün grupları bahsi geçen konuyu ilgilendirmektedir.

Daha önce belirtildiği üzere dış mekânda kullanılan ürün gruplarının yıpranma payı çok çok daha fazladır. Özellikle mevsim koşulları kullanım alanları zemin pek çok anlamda bu duruma katkıda bulunmaktadır. Kadın terlik modelleri de dâhil olmak üzere bütün ürün grupları aynı ürün grubu içerisinde değerlendirilmektedir. Ayakkabılarla ilgili olarak boyamanın öncelikle hangi tür ayakkabıya göre yapılacağına karar verilmelidir. Öncelikle spor ayakkabı boyaması yapılacaksa buna uygun muamelenin farklı olacağını ifade etmemiz gerekir. Boyanacak olan spor ayakkabının öncelikle temizlenmesi şarttır. Ardından boyanacak olan alanlar dışarıda bırakılarak diğer alanların bant ile kapatılması boyama işlemi daha temiz kılar. Diğer taraftan söz konusu kumaşı uygun renkte kumaş boyası temin edilmelidir. İyice kuru ve kuruyan ayakkabının belli bir süre bekletilmesi fayda sağlayacaktır.

Ayakkabı boyama işlemi yapılırken bez olan kısımlarda kumaş boyasının, kauçuk olan kısımlarda plastik boyaların kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak olan boyaların uygulanmasında ince fırçaların kullanılması daha iyi sonuç verecektir. Diğer taraftan ayakkabı deri ise deri boyasının kullanılması şarttır. Boyama işlemi bu materyalde diğer boyamalara göre daha kolaydır. Diğer taraftan vernikleme uygulaması da yapılan işlemin ardından tamamlayıcı niteliktedir. Muya kışlık ve yazlık koleksiyonları ile mevcut ürün grupları arasında gerek kalitesi gerekse de insanlara sunduğu sağlıklı ürünler açısından oldukça güvenilir bir marka haline gelmiştir. Bu sayede kadın erkek ve çocuk kategorilerinde geniş ürün yelpazesi ile dikkat çekmekte insanlar estetik anlamda da hizmet sağlamaktadır.

Moda ve Yaşam