Balkon Üstü Kapatma Sistemleri Hangileridir

Balkon Üstü Kapatma Sistemleri Hangileridir

Balkon üstü kapatma sistemleri, gerekli işlemler sağlanarak açık balkonları dış etkenlerden korur. Bu sistemler, açık balkonların kalıcı malzeme ile kaplanması esasına dayanmaktadır. Kepenkler, şemsiyeler, seyyar tenteler, balkonlar için açma kapama sistemleri, şemsiyeler vb. balkonlarda kullanılan malzeme ve yöntemler sağlıksızdır. Ayrıca tüm bunlar 2 yıllık bir kullanım ömrüne sahiptir. Bunun yanı sıra balkon üstü kapatma sistemleri, ortalama 15 yıl ömrü ile en dayanıklı ve en sağlıklı yoldur.

Balkon modeline veya tipine göre, yeterli kalınlık ve kesitte balkon üstü teras kapatma sistemleri kullanılır. Bu sistemlerde kullanılan ahşaplar ise bilinenin aksine suya maruz kalmaz. Çünkü bu sistemler özel bir şekilde sabitlenir.

Balkon Üstü Kapatma Uygulamaları

Balkon üstü kapatma sistemleri, balkon ve teras gibi alanların kapatılmasına yönelik uygulamaları içerir. Balkonlarda vakit geçirmeyi sevenler için kapatma işlemi birçok avantaj sunarak daha korunaklı ve rahat bir görünüm sağlar. Sıcak havalarda güneşin sert ışınlarına karşı, soğuk havalarda ise yağmur, rüzgar ve kar gibi unsurlara karşı koruma sağlar. Mevsimsel koşullara karşı koruma sağladığı ve ana binanın ısıl değerlerine karşı koruma sağladığı için yalıtım açısından da önemlidir. Ayrıca farklı malzemelerden montaj işlemini kolaylaştıran kapatma sistemleri, her an rahatlıkla kullanılabilmesi için uzun süreli bir kullanıma sahiptir.

Uygulama için terasın ahşap, metal veya çeşitli malzemelerle kapatılması tercih edilebilir. Bu açıdan balkon üstü kapatma sistemleri uygulaması yapan bir firma ile iletişime geçerek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Yarı Camlı Balkon Kapatma

Balkon üstünü kapatıp yan kısımlarını tamamen açık bırakabileceğiniz gibi isterseniz sadece yan tarafları cam panellerle kapatabilirsiniz. Yarı camlı teras kapatma sistemleri denen bu uygulamada üst kısım tamamen açık olup sadece çevresi yarı camlı olarak kapatılır. Yasal açıdan uygulanmasında her hangi bir engel ve izin gerekmemektedir. Teras ve balkonlarda komple kapatma ortak kullanımı olan apartman ve binalarda izne tabi olabilmektedir. 

Teras kapatma ve Balkon üstü kapatama uygulamaları projelerde sonradan ilave edilecekse izne tabi olabilmektedir. İzinlerde bulunduğunun bölgenin belediyeleri tarafında verilmektedir. Sonradan sorun ve sıkıntı yaşamamak için mutlaka izinler hakkında bilgi edininiz. 

 

Genel Kültür