Bir Efsane Geldi Ve Geçti Serena Williams Dünyanın En Büyüğü

Bir Efsane Geldi Ve Geçti Serena Williams Dünyanın En Büyüğü

Bir Efsane Geldi ve Geçti Serena Williams Dünyanın En Büyüğü

Serena Williams, ABD’li profesyonel bir tenisçidir. Şu anda kadınlar tekler tenisinde dünyanın bir numarası olarak sıralanır ve sporun tüm zamanların en iyilerinden biri olarak kabul edilir. joybet

Williams’ın kariyeri ilk olarak 1995 yılında başladı ve ön plana çıktı. Profesyonel kariyeri kısa bir süre sonra 1998 ‘de ABD Açık’ta profesyonel olarak ilk çıkışını yaptıktan sonra başladı. O zamandan beri Williams, bazıları Olimpiyatlarda tekler ve çiftler altın madalya ve ABD Açık, Wimbledon ve Fransa Açık’taki altın madalyaları içeren büyük unvanlar kazanıyor.

Tekler turnuvalarındaki başarısına ek olarak Williams, çiftler becerilerine hakim olma konusunda da bir üne sahiptir. 2000 -2005 yılları arasında sekiz Grand Slam çiftler şampiyonluğu kazandı. Şu anda bir kadın tarafından kazanılan çoğu Grand Slam çiftler unvanının rekorunu elinde tutuyor ve Guinness Dünya Rekorları Kitabında ona bir yer kazandırıyor.

Saha dışında, Williams hala çok aktif. Spor endüstrisindeki kadınlar için açık sözlü bir savunucudur ve spor ve eğitim yoluyla kadınları ve kızları güçlendirmeye adanmış “Serena Williams Fonu” nun kurucu ortağı ve direktörüdür.

Williams, herhangi bir aktif kadın tenisçinin en çok WTA tekler şampiyonluğu rekorunu elinde tutuyor ve toplamda 72. Ayrıca dört Olimpiyat altın madalyası kazandı ve tarihteki en başarılı kadın tenisçi olarak ön plana çıkıyor.

Spor