Ev Rahatlığında Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

Ev Rahatlığında Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

Tüm sorunlarınızın ve problemlerinizin çözümlerini ertelemek yerine online terapi desteğiyle psikolojik yardım alabilirsiniz. Günümüz pandemi süreci ile birlikte online psikolog desteği gün geçtikçe kullanımı yaygınlaşan bir hizmet olmuştur. Online terapi etkinlikleri bilimsel dünyası tarafından onaylanan ve desteklenen terapi ve psikolojik danışmanlık yöntemlerinden biridir. Danışmanlık hizmeti online olarak sadece danışan ve uzman psikolog arasında gerçekleşir. Online terapiler doğru zaman ve alanlarda, uzman psikologlarca uygulandığında son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Online terapitler minimum yüz yüze terapi modeli kadar etkinliği olmaktadır.

Hangi Danışan Grupları Online Terapiyi Tercih Etmelidir?

Türkiye dışında yaşamakta ve anadili Türkçe olan psikolojik danışmanlık ve destek hizmeti almak isteyen danışanlar online olarak terapi alabilirler. Yoğun çalışma temposuna haiz olup, zaman vb. sebeplerle psikolog ofisine gitmekte zorluk çekecek olan bireyler online terapi alabilirler. Yaşadığı bölgede uygun bir psikolog bulamayan kişiler online olarak terapi alabilirler.

Ev Konforunda Psikolojik Destek Seansları

Yüze görüşmekten çekinen bireyler de online olarak yardım alabilirler. Konfor alanını terketmeyen ve evde daha huzurlu olacağında düşünen bireyler online psikolojik desteği tercih edebilirler. Adresten bağımsız dünya geneline online terapi hizmeti veren bakırköy psikolog, online terapi ve psikolojik destek hizmetleri için danışanlarından çok olumlu geri dönüşler almaktadır.

Online Terapi İçin Uygun Olmayan Durumlar Nerlerdir?

Psikiyatrik atak, kriz vb. durumlarda online terapi uygulamak mümkün değildir. Geçmişe yönelik ciddi ruhsal bozukluk öyküsü olan danışanlar, online platformda destek almaya uygun olmayabilirler. 18 yaşın altında olan bireyler için yüz yüze terapi alması mümkün ise online terapi tercih edilmeyebilir. şiddetli depresyonlar yaşayan, intihar düşünceleri olan bireyler ve kendine zarar verme düşüncesi olan kişilerin online terapi almaları uygun değildir.

Danışanlar Niçin Online Terapi Seçeneğini Tercih Ediyor?

Online terapi özellikle vakit problemi olan çalışan kişiler için oldukça uygundur. Trafikte zaman kaybetmek zorunda kalmadan adresten bağımsız online bir şekilde danışmanlık hizmeti alınabilir. Yurtdışında yaşayan gurbetçilerin anadili olan türkçe ile danışmanlık hizmeti almak isteyenler için de oldukca kullanışlı bir online psikolojik danışmanlık hizmetidir.

Moda ve Yaşam