Güzel Ve Çirkin Hikayesi

Güzel Ve Çirkin Hikayesi

Masal oku elif hayvanları çok seven duyarlı bir kızdı. Sokak hayvanlarını besler onları korurdu. Onun bu davranışı büyükleri tarafından takdir edilirdi. Yine bir gün Elif sokakta yürürken karşısına küçük bir kedi çıkar. Elif yavru kediye yaklaştı kedinin yaralı olduğunu fark etti. Elif yavru kediye acıdı onu yanına aldı evine götürdü yarasını sardı. Kedinin aç olduğunu düşündü kedinin karnını doyurdu. Ve babaannesinin ona anlattığı masalı elif’te küçük kediciğe anlatırken uyuyakaldı. Sabah oldu güneş parlak tepedeydi. Elif babasına bu küçük yavru kediye sahip çıkıp evinde beslemek istediğini söyledi. Elif’in babası onun ne kadar çok hayvanları sevdiğini bildiği için onu kırmak istemedi ve yavru kediyi yanına aldılar artık yavru kedi ailen’in bir üyesiydi.

Hava çok sıcaktı Musa sıcaktan bunalıyordu.

Nasrettin hoca fıkraları ne yapsa ne etse de bir türlü serinleyemiyordu. Arkadaşları ile birlikte havuza gitmeye karar verdiler Musa yüzme bilmiyordu ne yapıp ne etse de bir sürü havuza girmeye cesaret edemedi havuzun bir hocası vardı burada çocuklara ücretsiz olarak ders verirdi musa’yı o şekilde görünce ona ders vermek istedi fakat Musa havuza girmekten çekiniyordu.

Havuzun hocası ona başarı ile ilgili birçok masal ve hikaye anlattı Musa kendisine olan özgüveni ile birlikte yüzmeyi öğrenmeyi kabul etti havuza girdi çok kısa süre içerisinde öğrenmişti ben biraz daha büyüdü şimdi o havuza hoca olmuştu çünkü o çocukların içerisine en iyi yüzen Musa olmuştu

Pınar çok çalışkan ve akıllı bir kızdı. Pınar büyüdü güzel bir genç kız oldu. Onun güzelliğini görenin gözleri kamaşırdı. Pınar’ın evlenme yaşı gelmişti. Pınar annesinin ona küçükken okuduğu o masallardaki gibi bir evlilik istiyordu. Onu sevecek ona değer verecek kalbinin prensini bulmak istiyordu. Masallarda anlatılan o aşk hikayeleri gibi bir evlilik istiyordu. Pınar güzel olduğu için talipleri çok oluyordu. Ne yazık ki Pınar bütün taliplerini geri çeviriyordu. Bir gün Pınar yaylada şarkı söylerken karşısına bir genç delikanlı çıkar. Pınar’ın o güzel sesini duyunca hemen yaklaşıp o sesi yakından dinlemek istedi. Pınar bu nazik kibar genci görünce ona aşık olur.Yakışıklı genč pınar a talip olur. Pınar kalbimin sahibini buldum teklifini kabul etti ve evlendiler.

https://masaloku.com.tr/

Genel Kültür