Havalı Nick

Havalı Nick

Havalı nick kullanmak oyun oynayan veya sosyal medyalarda takılan insanlar için çok önemlidir. Twitter, instagram, snapchat, twitch tv, online bilgisayar oyunları gibi çok çeşitli yerlerde nick ihtiyacı duyarız. Her platformun kendine has özelliklerinden dolayı farklı yöntemlerle nick yazma ihtiyacı duyulabilir.

Bu sebepleri platformlara göre şöyle sıralayabiliriz:

  • Twitter: Twitter, insanların kendini yazı ağırlıklı olarak ifade ettiği bir platformdur. Twitter üzerindeki son gelişmelerle ses kaydı olarak tweet paylaşma ve ses odası açma imkanı sağlanmıştır ama hala yazı ilk plandadır. Bu platformda havalı nick seçen kişiler genelde kendi fiziksel özellikleri veya yazı becerileriyle ilgili havalı bir nick seçerler. Düşünen kalem, aslı ama 150 cm boyunda, yazıyı keşfeden koala gibi pek çok tercih yapılmaktadır. Tabii ki başka nickler de tercih edilebilir ama geneli bu şekilde olmaktadır.
  • Twitch tv: Twitch tv platformu canlı yayın yapılabilen bir platformdur. Burada yayın yapanların arasında nickname yazma bir alışkanlıktır, artık olmazsa olmaz hale gelmiştir. Twitch yayıncıları arasında pqueen, wtcn, jahrein gibi nickli insanlar vardır. Herkes kendine göre havalı olarak gördüğü yazmaktadır. Bu platformlara nick tercihi yaparken siz de kendinize göre havalı bir nick seçebilirsiniz. Burada pentagram, oturmayan boğa, qwerty gibi nickler tercih edilmektedir.
  • Instagram: bu platform, fotoğraf koyma ve canlı yayın yapma üzerinedir. Bu platformda nick çok seçilmese bile ailesi tarafından kolay bulunmayacak kişiler kendilerine bir nick seçebilirler. Bu nick tercihlerini yaparken fiziksel özelliklere göre tercih yapma yöntemi genelde uygulanır. Fındık_burunlu, yeşil saçlı unicorn gibi nickler genel itibarıyla kullanılmaktadır.

Nick seçimi yaparken platformların kendi dinamiklerine bakmayı unutmayın.

Havalı nicklerdenildiğinde akla ilk gelenler arasında yer alan sekillinickyazma.net web sitesini ziyaret ederek istediğiniz en harika nicklere sahip olabilirsiniz.

Teknoloji