Maria Shapova Kimdir Nerelidir Başarıları Nelerdir Bütün Detaylar Haberimizin Devamında

Maria Shapova Kimdir Nerelidir Başarıları Nelerdir Bütün Detaylar Haberimizin Devamında

Maria Shapova Kimdir Nerelidir Başarıları Nelerdir Bütün Detaylar Haberimizin Devamında…

Maria Shapova, Rusya doğumlu profesyonel bir tenis oyuncusudur. 19 Nisan 1987’de doğan Shapova, dünya sıralamasında 1 numaraya kadar yükselmiştir ve kariyeri boyunca birçok önemli tenis turnuvasında şampiyonluklar kazanmıştır.

Shapova, tenis kariyerine 6 yaşında başladı ve 14 yaşında profesyonel oldu. İlk büyük başarısı, 2004 yılında Wimbledon’da yarı finale kadar yükselmek oldu. 2006 yılında ise ilk Grand Slam turnuvası olan ABD Açık’ı kazandı. 2008 yılında, Avustralya Açık’ta şampiyon oldu ve kariyerindeki ikinci Grand Slam unvanını elde etti. betist

En Büyük Başarısı 2012 Yılında Geldi

Shapova’nın en büyük başarısı, 2012 Fransa Açık’ta şampiyon olmasıydı. Bu zafer, tüm Grand Slam turnuvalarını kazanan birkaç kadın tenis oyuncusundan biri olmasını sağladı. Shapova, kariyeri boyunca toplamda 5 Grand Slam unvanı kazandı. Ayrıca, WTA Tour’da 36 tekler ve 5 çiftler unvanı elde etti.

Shapova, tenis dışında da birçok başarıya imza attı. İş dünyasında birçok yatırım yaptı ve bir moda markası da dahil olmak üzere birçok işletme sahibi oldu. Ancak, 2016 yılında doping kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle 15 ay süreyle ceza aldı. Bu olay, Shapova’nın tenis kariyerine bir gölge düşürdü ancak kendisi cezasını tamamladıktan sonra kariyerine geri döndü. Shapova, tenis dünyasında başarıları ile tanınırken aynı zamanda bir stil ikonu olarak da görülüyor. Oyun tarzı, kişiliği ve sahip olduğu liderlik özellikleriyle tenis dünyasında büyük bir iz bıraktı.

Spor