Seramik Cephe Kaplamalarında Montajlama

Seramik Cephe Kaplamalarında Montajlama

Seramik cephe kaplama sistemi, binalarda sağır yüzeyler üzerine taşıyıcı alüminyum konstrüksiyon ile beraber uygulanır. Bu nedenle sağır yüzey cephe kaplaması adı ile de bilinir. Seramik cephe kaplama sistemi, aşınma ve darbelere karşı dayanıklıdır. Bununla birlikte düşük su emme özelliğine sahiptir. Leke tutmayan bir yapısı mevcuttur. Bu yapıların montaj işlemi de oldukça kolaydır.

 Seramik Cephe Kaplamalarında Montajlama Çeşitliliği

 Seramik malzemeli olan bu yapılar hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Bununla birlikte seramik cephe kaplama sistemleri çeşitli renklerden ve ebatlardan meydana gelir. Bu kadar renk çeşidinin olması nedeni ile yüksek talep gören bir kaplama çeşididir Seramik cephe kaplamalarının bir başka önemli özelliği ise maliyetlerinin düşük olmasıdır. Bu ekonomik açıdan rahatlık sağlar.

 Tüm bu faktörlerden dolayı seramik cephe kaplamaları oldukça fazla talep görür. Bununla birlikte her alanda seramik cephe kaplama çeşidini görmek mümkündür. Seramik cephe kaplamaları montaj çeşitlerine göre farklılık gösterir. Bahsedilen montaj çeşitleri gizli kanallı sistemler, klipsli sistemler, multiklipsli sistemler, yapıştırma sistemler ve agraflı sistemler olarak çeşitlilik gösterir. Bu montaj çeşitlerinin hepsinin farklı bir tekniği vardır.

  Seramik Cephe Kaplamalarının Özellikleri

 Seramik cephe kaplama sistemi kendi içinde sürekli hava dolaşımı olması sebebiyle rutubet oluşumuna engel olur. Paneller arasında ortaya çıkan derz boşlukları, cephenin arka tarafında doğal havalandırma sistemi oluşturur. Tamamen doğal malzemelerden üretilmiş olması nedeni ile seramik cephe kaplama çeşidi birçok alanda kullanılma imkânı bulur. Bu kaplama çeşidinin en önemli özelliği, giydirildiği binaların veya evlerin nefes almalarına yardımcı olmasıdır. Bu sayede bu yapılarda nem oluşmasını önleyerek nem kokusunun ortaya çıkma ihtimalini ortadan kaldırır.

 Seramik Cephe Kaplamalarının Sağladığı Avantajlar

 Seramik cephe kaplama sisteminin sahip olduğu çeşitli avantajlar bulunur. Bu avantajlar binalar veya evler için önem arz eder. Olumsuz hava şartlarından etkilenmeyen seramik cephe kaplama sistemi bu havaların verebileceği zararlara karşı binaların korunmasını sağlar. Binalara vermiş olduğu ısı yalıtımı sayesinde enerji verimliliğini artırır ve enerjiden kaynaklı maliyeti % 50 oranında düşürür. Bu yapılar ateşe karşı oldukça dayanıklıdır. Bu nedenle yangın durumlarında binanın korunmasını sağlar.

Ekonomi