Son Dakika Haberleri İçin Canlı

Son Dakika Haberleri İçin Canlı

Son dakika haberlerini canlı canlı takip etmek sizin bir birey olduğunuz, yaşamın içinde olduğunuz ve dünyada ve türkiye’de olan gelişmeleri merak ettiğiniz anlamına gelir. Son dakika haberlerini televizyondan izleme devri artık bitti. Dünya üzerindeki tüm haber kanalları, haberleri taraflı ve çarpıtılmış bir şekilde bize gösteriyor.

Artık dünya, dijital habercilik dünyası. Dijital habercilik sayesinde Ukrayna – Rusya savaşındaki gelişmeleri objektif bir şekilde görebildik, ABD senatosunun basılmasını izleyebildik. Eğer dijital habercilik olmasa bunları ya taraflı ya da hiç görmeyecektik.

O yüzden son dakika haberlerini de yine güvenilir bir platformdan, kişiden veya siteden takip etmemiz gerekir.

Son dakika haber takibi yapacağımız sitede olmazsa olmazlar:

  • Güvenilir olması: yaşanan olayı yaşandığı gibi ve herhangi bir çarpıtma olmaksızın size sunması.
  • Clickbait (tıklanma uğruna atılan yalan başlık) yapmaması: haberin başlığı, adı ve içeriğinin birbiriyle uyumlu olması gerekir. Örneğin, “Türkiye ile Ukrayna gerilim yaşadı” başlık olsun. İçerikte ise Türkiye’de yaşayan bir Ukrayna vatandaşı ile Türk vatandaşı arasında çıkan bir kavgadan bahsetmesi ne kadar güvenilir olabilir? İşte maalesef çoğu platform tıklanma uğruna bu ucuz yöntemi kullanmaktadır. Bu ucuz yönteme başvurmayan platformlar güvenilir ve içeriğe değer verdiğini gösterir.
  • Tarafsız olmak: herhangi bir ülkeye, herhangi bir takıma veya herhangi bir kesime yaranmak için haberi yarım yamalak ve hatta değiştirerek vermemeli haber sitesi. Sırf x kesim mutlu olacak diye bir başka kesimi zan altında bırakmak hem çok büyük ayıp hem de takip edilen platformun güvenilirliğini sorgulatmaktadır.

Son dakika haberlerini takip ederken bu kriterlere uyan platformlara güvenmekle doğru karar veriyorsunuz.

Son dakika haberleri ve güncel gelişmeleri takip etmek için şimdi https://www.canlihaber.com/ adresini takip edin.

Moda ve Yaşam