Sosyal Medyanın Parlayan Yıldızı Özlemlinaöz

Sosyal Medyanın Parlayan Yıldızı Özlemlinaöz

Sosyal medya hayatımızın ayrılmaz parçalarından bir tanesi haline geldi. Neredeyse hayatımızın tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Efkarlı mısınız ‘aç oradan bir efkar sayfası’ efkarlanalım. Neşeli misiniz ‘aç oradan komedi sayfası’ eğlenelim.

Her duygusal ihtiyacımızı sosyal medya üzerinden karşılamamız mümkün. Hayatın oldukça yorucu olduğu bu dönemdeyse kaliteli vakit geçirmeye ve gülmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Üretilen içeriklerinse başarılı ve taklit olmaması gerekiyor.

Zaten sosyal medyanın geneli taklit içeriklerden oluşuyor. İşte bunlardan farklı içerikler üreten ve adeta sosyal medyanın parlayan yıldızı olarak değerlendirebileceğimiz bir hesap var; Özlemlinaöz.

Özlemlinaöz Hesabı Nasıl İçerikler Üretiyor?

Özlemlinaöz hesabında yayınlanan içerikleri günümüzü yakalayan ama eskiye duyulan özlemi de dindiren içerikler olarak tanımlamak mümkün. Videolarda en çok öne çıkan detaylardan bir tanesi sobalı ev vurgusu.

Sobalı evleri bilenler hatırlar ki o evleri ısıtan soba değil aileydi. Bu nedenle Özlemlinaöz hesabında yer alan içerikler çok ama çok önemli. Elbette sobalı ev motifinin öne çıkmasından dolayı değil, aile sıcaklığını bizlere hatırlatmasından dolayı. Milli manevi değerler korunurken aile içinde yaşanan olaylarda eğlenceli ve komik bir dille işleniyor.

Evlilik öncesi hallerle evlilik sonrası yaşanan değişimde, ev kadınlarının yaşadığı zorluklarda, eltilerin savaşı da kısacası bize ait olan her şeyi bulmak mümkün Özlemlinaöz’de. Videolarda ön plana çıkanlardan bir tanesi de verdiği sosyal mesajlar. Yani hangi açıdan bakarsanız bakın Özlemlinaöz takipçilerine farklı yönlerden fayda sağlayan bir sosyal medya hesabı.

Özlemlinaöz Hesabını Kim Yönetiyor?

Özlemlinaöz hesabını yöneten kişi başarılı akademisyen ve hemşire Özlem Altınok Öz. Kendisi 1988 yılının kasım ayında Karabük’ün Safranbolu ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaöğretimini tamamlamasının ardından Marmara Üniversitesini kazanarak İstanbul’a geldi.

Hemşirelik bölümü son sınıfındayken hayat arkadaşı olan Operatör Doktor Tayyar Beyle tanışarak yollarını birleştirdi. Çiftin evliliklerinden iki kızları oldu. İlk kızları Lina 2016 yılında aileye katılırken, çiftin ikinci kızları Ela ise 2021 yılında dünyaya geldi.

Üniversite yıllarında video çekerek sosyal medya hesabına yükleyen Öz, asıl popülerliğini ise kızı Lina ile olan videolarla yakaladı. Akademik kariyerine devam eden Özlem Altınok Öz doktorasının tez döneminde.

Moda ve Yaşam