Spor Salonu Kauçuk Zemin Kaplama Rağbet Görüyor

Spor Salonu Kauçuk Zemin Kaplama Rağbet Görüyor

Spor Salonu Kauçuk Zemin Kaplama Rağbet Görüyor

Spor salonu zemin kaplama ile kapalı spor salonları, fitness salonları, voleybol, basketbol, hentbol gibi alanlarda en sık yapılan kaplamalardır. Birçok farklı kalınlığa ve çok amaçlı kullanım avantajları mevcut olan kauçuk zemin kaplamalar Karan Kauçuk güvencesiyle sunulmaktadır. Kauçuk zemin kaplama spor zemin sistemlerinin performansı, yapılan spor faaliyetlerinin kalitesi ve sporcu sağlığını doğrudan etkiler. Sporcu sağlığı açısından zemin ve ayakkabı etkileşimi, bacakta ve ayakta oluşacak yüklerin en önemli belirleyicileridir bu nedenle spor salonlarının zeminlerinde kauçuk kullanılması gerekir.

Fitness Kauçuk Zemin Kaplama

Spor zemin sistemlerinin performansı, yapılan spor faaliyetlerinin kalitesi ve sporcu sağlığını doğrudan etkiler ve özellikle kas, kiriş, bağ, kemik ve kıkırdakta yaralanmaların olmaması, yapılan zeminin esneme ve sürtünme özellikleriyle yaralanmalar açısından da kauçuk zemin çok önemlidir. Fitness salonu kauçuk zemin kaplama ile özellikle esneme özelliğinin iyi olması eklemlere, kirişlere binen yükleri, sürtünme özellikleri olarak da az olan zemin, eklem ve bağlara binen yükleri ciddi oranda azaltır. Fitness kauçuk zemin kaplamalarda,

  • Yumuşak zemin sağlaması kronik aşırı kullanım sorunları yanında düşmelerden dolayı meydana gelecek akut ezilmelere karşı koruyucu özelliklere sahiptir.
  • Spor yapılan zemindeki yüksek sürtünme direnci, dokuların yaralanma riskini artırır, zeminin sürtünme katsayısı bazı aktiviteler için hızlı hareket reaksiyonu açısından da önem taşır bu nedenle kauçuk zemin bu anlamda avantaj sağlar.
  • Uzun süreli kullanıma uygun olan kauçuk kaplamalar, nemi hapseder, koku yapmaz, kolay temizlenebilir.

Spor Salonu Zemini Nasıl Olmalı?

Özellikle bir spor salonu açacak olan girişimcilerin en sık sorduğu sorulardan biri spor salonu zemini nasıl olmalı sorusudur. Sadece kapalı alanlar değil açık alanlarda da tercih edilen kauçuk kaplamalar, spor salonlarında olası düşmelere karşı destek sağlar ve spor yapan kişilerin yaralanmalarını engeller. Bunun dışında bu ürünler özellikle sağladığı rahatlık, esneklik, ses tutma ve zemin üzerinde kaymayı azaltma gibi özelliklerinden dolayı en fazla tercih edilenler arasındadır.

Hem kapalı spor salonlarında hem de GYM gibi alanlarda kullanılan birçok zemin çeşidi mevcuttur fakat kalın kauçuk zeminler diğer kaplamalara göre yüksek esneklik ve güvenli sağlarken özellikle ağırlık çalışılan alanlarda mutlaka kullanılması gerekir. Sadece spor salonları değiş çok amaçlı kapalı spor sahaları ve açık spor sahalarında da kullanılabilir.

Spor Salonu Zemin Kaplama Fiyatları

İhtiyaç duyacağınız zemin türüne göre değişen zemin kaplamalarda kullanılan spor salonu zemin kaplama fiyatları kauçuk olan kaplamalarda uygulanacak alan, özelliklere göre değişmektedir. Spor yapılan birçok yerde kullanılan kauçuk kaplamalar, çok veya tek katmanlı olarak uygulanabilir ve dayanıklı olmasıyla beraber spor yapılan alanlara uyum sağlar. Genel olarak fiyatları uygun ve ekstra maliyeti olmayan kauçuk spor salonu kaplamaları için en uygun fiyat bilgisi için danışmanız gereklidir.

Genel Kültür