Yapay Zeka, 3. Dünya Savaşı başlatabilir!

Yapay Zeka, 3. Dünya Savaşı başlatabilir!

Elon Musk, yapay zekanın Üçüncü Dünya Savaşını başlatabileceğini ve hatta bu durumun Kuzey Kore’nin nükleer bombalarından daha tehlikeli olabileceğini vurguladı.

Dünyanın ilk özel uzay şirketi olan SpaceX, elektrikli araçların önde gelen markalarından biri olan Tesla Motors gibi dev Teknoloji şirketlerin sahibi olan deha iş adamı Elon Musk, yapay zekanın Kuzey Kore’den daha büyük bir tehdit olduğunu dile getirdi.

Yapay Zeka konusunda uluslararası yarışa dikkat çeken Elon Musk, bunun Üçüncü Dünya Savaşını bile başlatabileceğini, hatta Kuzey Kore’nin yapabileceklerinin tamamen etkisiz olabileceğini resmen vurguladı.

Yapay zeka alanında üstün ülkeler 3. dünya savaşına yol açacak!

Elon Musk’ın kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşıma göre; “Çin, Rusya gibi bilgisayar biliminde gelişmiş tüm ülkeler, yapay zeka alanındaki üstünlük yarışı bence Üçüncü Dünya Savaşına yol açacak” dedi.

Elon Musk, bu mesajı Twitter’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in açıklamalarıyla ilgili bir haberi paylaşarak yazdı.

Haberde Putin’in “Yapay Zeka sadece Rusya içindeğil, bütün insanlığın geleceği… Dev imkanlar getirdiği gibi öngörmesi zor tehditler de yaratıyor. Bu alanda liderliği alan, dünyayı da yönetecektir” açıklamalarına yer veriliyordu.

Musk, bu olayın Kuzey Kore’nin nükleer bombalarından daha tehlikeli olduğunu ve hatta bu duruma Kuzey Kore’nin yapabileceklerinden daha fazla endişelendirdiğini ifade etti.