Yeni Transfer İsteneni Veremiyor

Yeni Transfer İsteneni Veremiyor

Yeni Transfer İsteneni Veremiyor!

Trabzonspor kulübünde yaz transfer sezonu çok hareketli geçmemişti. Fenerbahçe’nin uzun süredir radarında olduğu Maxi Gomez transferinde mutlu sona ulaşan takım Trabzonspor olmuştu. Bordo- mavililer Abdullah Avcı yönetiminde 60 yıl sonra şampiyonluk kazanmıştı. Avcı ile rüya sezonu geçiren Trabzonspor’da birçok oyuncuyla yollar yaz döneminde ayrılmıştı. Kuzeyin kralı olarak nitelendiren Corneilus ile yolların ayrılmasının ardından Trabzonspor haber kapsamında forvet hattına iki oyuncu takviye etti. Bu oyunculardan ilki Valencia’dan transfer edilen Maxi Gomez olarak ön plana çıkarken, diğeri ise Kasımpaşa kulübünden transfer edilen Umut Bozok olarak ön plana çıkmıştı. Umut Bozok’un isteneni vermesi, Maxi Gomez’in ise isteneni verememesi Avcı’nın transfer politikalarına eleştiri olarak yansımıştı.

İlk 11’i Bozok Kaptı!

Abdullah Avcı yönetiminde çıktığı her maçta gol yiyen Trabzonspor’da santrafor krizi yaşanıyor. Santrafor hattına yapılan takviyelerin işe yaramaması üzerine teknik direktör Maxi Gomez’i 11’den kesme kararı aldı. Maxi Gomez yerine 11’de başlaması beklenen kişi Umut Bozok olarak ön plana çıkıyor. Yıldız oyuncunun Trabzonspor’da isteneni fazlasıyla vermesi ve takımına birçok alanda kulvarda katkılar sağlaması yıldız oyuncuya olan güveni artıyor. Öte yandan Maxi Gomez’in santrafor olarak gol atamama sorunları yaşaması Gomez’e olan güveni azaltan gelişmeler arasında bulunuyor. Umut Bozok’un Kasımpaşa’dan büyük umutlarla transfer edilmesi ve yedek statüsünde kullanılması yıldız oyuncunun moralini bozuyor. Bozok Avcı’ya 11’de başlamak istediğini dile getirerek taleplerini iletti.

Bozok Formayı Avcı’dan Aldı!

Umut Bozok son günlerde formuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Umut Bozok tarafından yapılan açıklamalarda teknik direktör Abdullah Avcı’ya taleplerini ilettiğini ve 11’de oynamak istediğini dile getirdi. Buraya yedek oturmak için gelmediğini söyleyen Bozok her geçen gün ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor. Umut Bozok tarafından yapılan açıklamalarda Kasımpaşa kulübünde 11’de oynadığını fakat burada rotasyonda oynamasından canının sıkkın olduğunu dile getirdi. Kızıl yıldız maçında da sonradan oyuna girerek ağları sarsan Bozok, son maçta Kayserispor maçında da golü atmayı başarıyor. Son dakikalarda attığı golle takımına galibiyeti getiren Umut Bozok son günlerde ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor.

Genel Kültür